Garbarnia „Sogar" została założona przez dwóch braci, Zbigniewa Wiśnickiego i Witolda Wiśnickiego, którzy na bazie wiedzy zdobytej na studiach na Wydziale Garbarskim Politechniki Łódzkiej oraz doświadczenia z pracy w państwowej garbarni, zorganizowali w 1980r. zakład rzemieślniczy wyprawiający skóry owcze i futerkowe, a następnie skóry bydlęce na obuwie.


W ówczesnych realiach rynkowych (ustrój komunistyczny), kiedy skóry całe pozostawały przywilejem dużych garbarni państwowych, prywatni rzemieślnicy mogli liczyć jedynie na bydlęce łby. Zakup środków chemicznych czy maszyny garbarskiej wymagał niebotycznego wysiłku, a obowiązujące rozdzielniki i limity skutecznie uniemożliwiały rozwój firmy na dużą skalę. Pomimo tego, nie zaspakajało to aspiracji właścicieli, którzy licząc na zmianę sytuacji gospodarczej opracowywali już wizję długofalowego rozwoju firmy. Inwestycje podejmowane przez firmę, zawsze wybiegały krok naprzód, były dostosowane nie tylko do potrzeb aktualnych, ale także tych, które miały dopiero nadejść.


W latach 90, kiedy nastała gospodarka wolnorynkowa garbarnia Sogar rozwinęła produkcję na skalę przemysłową. W ciągu stosunkowo krótkiego czasu dokonała olbrzymiego wysiłku organizacyjnego i technologicznego. Niespotykana dociekliwość i drobiazgowość właścicieli w poszukiwaniu najlepszych maszyn i urządzeń oraz dostępnych technik, pozwoliła uniknąć inwestycji nietrafionych.
Od wielu lat poziom techniczny i technologiczny zakładu klasyfikuje firmę w ścisłej czołówce garbarni w Polsce, jak i nie ustępuje większości garbarni zagranicznych. Nieustannie wzbogacamy park maszynowy o najnowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz podnosimy standardy produkcji i rozbudowujemy firmę. W 2015r. pobudowaliśmy najnowszą halę o powierzchni ok 1800m2. Posiadamy również chemiczną oczyszczalnię ścieków, wybudowaną według nowoczesnej, włoskiej technologii oraz zgodnie z przepisami uregulowaną gospodarkę wszystkimi odpadami.


Specjalizujemy się w produkcji skór oraz dwoin bydlęcych z przeznaczeniem na obuwie męskie, damskie i dziecięce. Tym niemniej skóra nasza znajduje także zainteresowanie wśród producentów galanterii. Produkowaliśmy również skóry wodoodporne dla wojska uzyskując certyfikat zgodności wydany przez Wojskowy Ośrodek Badawczo Wdrożeniowy Służb Mundurowych. Posiadamy pełne możliwości maszynowe, jak i technologiczne do produkcji skór samochodowych, zarówno na bazie wet-blue, jak i wet-white.

 

 

PRZYJEDŹ, ZOBACZ, DOTKNIJ ...
                                                                                   -  PRZEKONAJ SIE SAM

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe
SOGAR Z.W. Wiśniccy Sp. J.

 

tck1   Sokół 107
         08-460 Sobolew

tck2   +48 25 682 50 87

tck3   +48 25 682 56 70

tck4   email: sogar@sogar.com.pl

tck5   www.sogar.com.pl